• Weimaraner Irk Derneği Türkiye

Weimaraner Irkı

Avcılık, doğa yürüyüşü ve diğer açık hava etkinlikleri için büyük, aktif bir köpek isteyen mülk sahipleri için idealdir.


Weimaraner Köpek Irkları

19. yüzyılda, Weimaraners büyük oyunu avlamak için "Weimar göstericileri" yetiştiren Weimar Asillerine aittir.

 

Bir erkek Weimaraner omuzda 25 ila 27 inç arasındadır; dişiler 23 ila 25 inç boyunda daha küçüktür. Vücutları güçlü ve iş için inşa edilmiş, aerodinamik ve büyük bir dayanıklılıkla çalışabilecek durumda. Kafa, kulakları düşmüş şekilde güçlü ve tazı andırır. Weimaranerler 6 ila 8 ay arasında tam boyutlarına ulaşmalarına rağmen genellikle 1 ila 2 yıl olgunlaşırlar.

 

Weimaraner ceketi kısa, pürüzsüz ve pürüzsüzdür ve “yıkama ve aşınma” olarak kabul edilir; Bu köpekler, bir lastik köri fırçasıyla hızlı bir ovalamadan biraz fazlasını gerektirir. Renk fare grisi ila gümüş grisidir ve köpeğe "Gri Hayalet" adını verir.

 

Kişilik:

Weimaraners, avcılık geçmişine göre yüksek seviyede fiziksel aktivite gerektiren aktif köpeklerdir. Av köpekleri olmasına rağmen, iyi köpek kulübesi yapmazlar ve sahipleriyle birlikte olmayı tercih ederler. Çok zekidirler ve çiğneme ve kazma gibi yıkıcı davranışları önlemek için onları meşgul edecek faaliyetlere ihtiyaç duyarlar. Dolaşımlarını engellemek için geniş bir çitle çevrili arka bahçede tutulmaları gerekir.

 

Beraber yaşamak:

Weimaraners insanlarla büyük miktarda etkileşime ihtiyaç duyar. Sosyalleşirlerse, diğer köpekleri iyi tolere ederler. Kediler, kemirgenler, kuşlar veya sürüngenler gibi diğer evcil hayvanlar Weimaraner'lardan uzak tutulmalıdır; Irk avcılık mirası nedeniyle, bu köpekler bu tür hayvanları öldürmekle yükümlüdürler.

 

Weimaraners, avcılık, yürüyüş ve diğer açık hava etkinlikleri için büyük, aktif bir köpek isteyenler için idealdir. İyi bekçi köpekleri yapabilirler. Weimaranerler uzun süre yalnız kalmazlar. Aşırı havlayabilirler veya uzun süre yalnız kalırlarsa kaçmaya çalışabilirler. Yıkıcı çiğneme eğilimlidirler.

 

Weimaraners tipik olarak 10 ila 15 yıl yaşar.

 

Tarihçe:

Weimaraner, 19. yüzyılın başlarında ortaya çıktı. Bu köpekler büyük oyunu avlamak için "Weimar göstericileri" yetiştiren Weimar Asillerine aitti. Bloodhound'un Weimaraner'in bir atası veya akrabası olabileceğine inanılmaktadır. Kökenleri ne olursa olsun, soylular Weimaraner'in sahipliğini Alman Weimaraner Kulübünün üyeliği ile sınırlandırdılar. Weimaraner daha sonra Almanya'da büyük oyunların reddedilmesiyle bir kuş köpeği olarak geliştirildi.

 

Amerikalı bir sporcu ve köpek yetiştiricisi olan Howard Knight, 1929'da ABD'ye iki Weimaranlı getirdi. AKC'nin tanınmasından önce bile, Weimaraner, köpek meraklıları kısmına ilgi göstererek, itaatkarlık denemelerinde istisnai bir şekilde performans gösterdi. Weimaraner, 1943'te Amerikan Kennel Kulübü (AKC) tarafından tanındı.

 

Weimaraner avcılıkta üstündür ve spor grubunun bir üyesidir. Bu cins, keyifli, aktif bir arkadaştır.

Yorumlar (0)

Yorum yaz