• Weimaraner Irk Derneği Türkiye

Hakkımızda

Weimaraner Irk Derneği Web Sayfasına Hoşgeldiniz...

 

Derneğimiz, Weimaraner Köpeğinin, kabul edilmiş standartları dahilinde gelişimine katkıda bulunmak, bilinçli üretimini desteklemek. Weimaraner Köpeği ırkını kayıt altına almak ve üretilen köpeklere soy takibini sağlamak ve bu amaçla organizasyonlar oluşturmak, weimaraner ırkına gönül verenleri   bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacı ile kurulmuştur. Derneğimiz; Weimaraner  Köpeğinin ırk standartlarına göre üretilmesi, eğitilmesi, standartlarının yükseltilmesi, arama, kurtarma, terör, narkotik vb. alanlarda kullanımının sağlanması, aynı zamanda show için bakmak isteyenler için    yarışma veya etkinliklerle ülkemizin yurt içinde ve dışında temsil edilmesinin gerçekleşmesi, yurt içinde bu konuda çeşitli eğitimlerin düzenlenmesi ve bu konuda etkin uluslararası kişilerin ülkemize davet edilmesi amacı ile kurulmuştur.

Derneğimiz ayrıca Dünyada, Federation Cynologique İnternationale (FCI) adı ile, ülkemizde de Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) olarak faaliyet gösteren Dünyadaki En büyük Köpek Irkları Kuruluşuna   aday üyedir.

Bu üyelikle, şu ana kadar Türkiye’de Weimaraner   Köpeğinin kalitesini artırmak, doğru üretimini sağlamak ve weimaraner Köpeği severler,e  doğru  bilgi vermek üzere kurulmuş, faaliyet gösteren bilimsel ve doğru metodlarla  çalışan, yaptığı yarışmaları yurt içinde  kabul gören  tek dernektir. Irk garantisi için soy kütüğü takibi yaparak, bilinçli ve doğru üretimi destekleyerek şecereli köpek üretimini sağlamak derneğimizin en hassas olduğu nokta olup, dernek   bünyesinde, weimaraner   Köpeğine ilgi duyanlara yardımı ve bilgi vermeyi amaç edinmiştir.

Soy kütüğü takibi yaparak, bilinçli ve doğru üretimi destekleyerek şecereli köpek üretimini sağlamak derneğimizin en hassas olduğu nokta olup, KIF bünyesinde, weimaraner ilgi duyanlara yardımı ve bilgi vermeyi amaç edinmiştir.

Tüm Weimaraner Köpeği sevenleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Dernek tüzüğü ve yönetmelikler ışığında, belli kuralları yerine getirerek, derneğimize üye olabilir tüm etkinliklerimize katılabilirsiniz.

** Weimaraner Irk Derneği Yönetim Kurulu **