• Weimaraner Irk Derneği Türkiye

Weimaraner Bakım

Weimaraner cinsi köpeklerin kısa tüyleri olduğu için, onlara bakmak ve sağlıklı kalmalarını sağlamak çok kolaydır.Halı gibi kadife tüy yapısına sahip olmasından solayı parlak ve bakımlı duruşuyla gözleri büyüleyen bi kürkü vardır . Bu köpeklerin tüylerini haftada bir kez taramanız yeterlidir. Bununla birlikte, tüy dökme mevsimleri (sonbahar ve ilkbahar) süresince daha fazla taramanız gerekir. Fakat köpekler arasında en az tüy döken cins olarak bilinmektedir 

 

Hastalıklara gelirsek, bu köpeğin çok fazla yaygın bir hastalığı yoktur. Bunun yanı sıra, en yaygın sağlık problemleri ise hemofili A ve göz kapaklarında görülen kan pıhtılaşması ile ilgili problemlerdir. Bu sebeple, büyük köpek cinslerinin ve sarkık kulaklı köpeklerin sahip olduğu sağlık problemlerini ele almak için düzenli olarak veteriner kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bu sağlık problemlerine örnek olarak kalça çıkıklığı, akarlar, mantar, göz problemleri ya da kulak enfeksiyonları verilebilir.

 

Weimaraner hem ev hayatında,hem bahçe ortamında bakılmaya uyumlu bir  ırktır .Egzersiz ihitiyacı için  gün içinde 60 dk koşup, yürümesi  köpeğin egzersiz ihtiyacı için yeterli bir süredir .Bu köpeği  yürüyüşe çıkarmanız gerekeceği için, herhangi dikenli bir bitkinin patilerine batmamasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca köpeğinizin hem iç hem de dış parazitlerinin tamamen temizlendiğinden de emin olun. 

 

Weimaraner, fiziksel görünüşü ve karakteri ile öne çıkan bir köpektir. Çok güzel ve aynı zamanda da çok zeki ve çalışkan bir köpektir. Bu nedenle, eğer bu köpeğin ihtiyacı olan zihinsel ve fiziksel egzersizleri yapmasını sağlayabilecek durumdaysanız, sizin Weimaraner’iniz de sizi uzun yıllar boyunca çok mutlu edecektir. Weimaraner alman  soyluların en görkemli köpeği olduğu için gizemini hala korumaktadır. 


TEKLİF AL

Yorumlar (0)

Yorum yaz