• Weimaraner Irk Derneği Türkiye

Weimaraner Hakkında

Weimaraner'ler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bir weimaraner sahibi ile konuşun. Size saatler boyunca köpeğin asalet ve meziyetlerinden bahsedecektir. Hakikaten weimaraner ler haklarında en çok konuşulan övücü ve heyecanlı yazılar yazılan köpekler arasında başta gelmektedir. Bu övgü ve heyecan köpeğin asaletinden fevkaleda cazibeli renk ve görünüşünden kaynaklanmaktadır Weimaraner av,yarışma ve show yönünden sahalarda boy göstermekte ve hepsinde üstün yetenekleriyle başarılı olup yüksek puanlar almaktadır. Weimaraner bakmak ayrıcalıktır !  Gerçek bir dost  olan  weimaraner , sahibine  bağlı ,komutlarına uyan ,onun gözlerinin içine bakan ,hem fiziki yapısıyla hem (aq ) seviyesiyle sahibini büyülemektedir .Sahibinin  hayran olduğu bu cins  en övücü lafları haketmektedir.. Weimaraner ler bazı ülkelerde (gray ghost) Gri hayalet lakabı ile anılırlar. Grinin tonları ,Kurşuni gümüş rengiyle 'gümüş hayalet ' olarakta anılır.Avrupa'da özellikle Almanya'da popüler olan ırk dış görünüşününde güzelliğiyle meralardan çok show ringlerinde görünür olmuştur. Gözlerinin yavruyken mavi olması ırkı germany  Alman patenti özelliği olduğundan denilmektedir. İnsanla uyumlu çalışabilen,kolay eğitilebilir asaletli bir  köpektir. .Weimaraner bir çok Alman Av köpeği otoritesinin kabul etmesiine rağmen AKC( American Kennel Club) tarafından 'Versatile breed' yani çok amaçlı ırk" contınantel "olarak kabul edilmiştir. Weimaranerler kisa ve uzun tüylü olmak üzere ikiye ayrilirlar. Fakat grinin her tonu rengi vardır ,açık ,koyu,çokkoyu ,grinin tüm tonları .weimaraner İngiltere ve Almanya'da arama&kurtarma köpeği ve rehber köpek olarak kullanılmıştır.
Aktif oldugu gigbi cokda hisli ve duygusal bir hayvandir.                                             

  

Weimaraner' lar bebeklerle ve  çocuklar ile mükemmel  aile üyeleri olarak çok iyi geçinen köpeklerdir.  Kolay , eğitilebilirlik, sevgi dolu bir doğa ve yapılabilecek bir tavır, sahiplerinin fiziksel olarak aktif ve zihinsel olarak meşgul olmalarını sağladığı sürece onları mükemmel evcil hayvanlara dönüştürür. “Birisine “Weimaraner” sahibi olduğunu söyle ve ne demek istediğini bilmeyecek kadar iyi bir şans var. Ama bu iyi. Bununla birlikte, aynı kişiye köpeğinizi gösterin ve “Ah, tabi ki - bu cinsi biliyorum!” Diyecekler.  Weimaraner'ı, oynamak için mükemmel olan arkadaş canlısı, kendinden emin köpekler hakkında konuştuğunuzda  onlar sizi hayranlıkla dinler 


Ama evcil hayvan sahipleri olarak o kadar çok insanı çeken grimsi, tek renkli Weimaraner hakkında ne var? Bu sadece kişilik meselesi mi? Bulmak üzere olduğunuzda, birçok köpeğin kendine özgü bir kişiliği vardır, ancak hem nispeten büyük bir boyuta sahip hem de benzersiz atletik yeteneklere sahip bir köpek için hem bir evcilleştirici hem de evcil hayvan olarak sunulan Weimaraner'dır. Belki de bu, “Gri Hayalet” in yıllardır asalet ve kraliyet ailesinin gözdesi olduğu için . Weimaraner, büyük hızlarda bir arada kalmayı sürdürme yeteneği ile tanınan gerçek bir dosttur .


Weimaraner, komik ve eşsiz bir cins gibi gelebilir, ama gerçekten de buradaki en çok yönlü köpek tiplerinden biri olabilir. Weimaraner'ı sizin ve aileniz için düşündüğünüz tüm diğer ırklardan farklı kılana ,onun arkadaş canlısı ve sahibiyle uyumlu çalışmasıdır .

Weimaraner'ı, oynamak için mükemmel olan arkadaş canlısı, kendinden emin köpeklerdir.


TEKLİF AL

Yorumlar (2)

  • Özge - 2019-11-08 23:34:27

    Çok güzel ve asil bir ırktır. Sahiplerine bağlılıkları,verilen komutları kavrama ve itaat becerileri oldukça yüksektir. Ayrıca çok tüy dökme gibi durumları da yoktur.Bahçede bakabileceğimiz gibi evimizde de rahatlıkla bakabileceğimiz bize,eşimize,dostumuza ve çocuklarımıza mükemmel bir arkadaştır Weimaraner

    Melih - 2019-11-03 22:28:18

    Çok akıllı ve uysal hayvanlar, sahiplenmek için ideal.

Yorum yaz